Японці запатентували саму дивну коробку передач

Відомство по патентам і товарним знакам США (USPTO) зареєструвало патент японської компанії Toyota на коробку передач, яку не можна назвати ні автоматичною, ні механічною.

Судячи з патентної заявки, інженери Toyota придумали новий тип коробки передач, який деяким чином поєднує особливості як механічної, так і автоматичної трансмісії. Головною особливістю такої коробки є її здатність самостійно перемикатися в нейтральну передачу, тобто розімкнути зчеплення і рухатися накатом. Передачі при цьому потрібно перемикати вручну.

Дивіться також: Tesla запатентували прилад, який покращить безпеку їх батарей

Однак, на відміну від звичайної механічної коробки, керуюча електроніка не дозволить водієві помилитися з вибором передачі, якщо їй не відповідають обороти двигуна або поточна швидкість автомобіля. Теоретично це повинно зберігати коробку передач від надмірного зносу і пошкодження, а заодно і забезпечить більш комфортні умови водіння для новачків. Рух на «нейтралі» дозволить заощадити паливо.

Дивіться також: Найнадійніші та найненадійніші авто та двигуни за версією Warranty Direct

Незрозуміло тільки одне – навіщо взагалі потрібна така коробка передач, коли автоматичні коробки сьогодні працюють швидше і забезпечують кращу економію палива, ніж механічні? Toyota не повідомляє, коли і на чому планують застосувати цю напівмеханічний коробку, але, мабуть, вона припала б до смаку людям, які не уявляють собі автомобіль без важеля коробки передач і педалі зчеплення.

 

Джерело: Popmech

Підписатись

Хочете завжди першим дізнаватись останні автомобільні новини – Підпишіться!