Автомобілі на сонячній енергії вже майже тут

Скоро ми зможемо їздити майже без підзарядки

З тих пір, як електричні транспортні засоби стали життєздатною альтернативою традиційним бензиновим автомобілям, з’явилися ідеї, щоб зробити їх більш зеленими. Замість того, щоб заряджати електромобілі електрикою з мережі, яка виготовляється переважно з вугілля та природного газу, майже кожен виробник електромобілів має за мету поєднати свої автомобілі з сонячною батареєю на даху. Tesla навіть купили SolarCity, щоб інтеграція сонячних батарей на електромобілі була бездоганною.

Дивіться також: Чому близько 63000 людей відмовились від передзамовлення на Tesla Model 3?

У кінцевому підсумку, мета буде полягати в тому, щоб електромобілі самі по собі генерували енергію. Так, сонце могло забезпечити електроенергію, яка могла б живити ваш автомобіль і сонячні автомобілі можуть бути ближчими, ніж ви думаєте.

Сонячні автомобілі вже на горизонті

Audi також бере сонячну енергію в свої руки для своїх електричних транспортних засобів, розповівши про недавнє партнерство з дочірнім підприємством Hantery Alta Devices. Компанія виробляє високоефективні тонкоплівкові сонячні батареї, які раніше використовувались на супутниках та електричних літальних апаратах. Щоб навести приклад потенційного виробництва енергії, Alta каже, що Hanergy Solar Car може мати 1,092 вати сонячних батарей і виробляти 5,59 кВт-год електроенергії в день. Іншими словами, 500-кілометровий запас ходу Tesla Model 3 міг би отримати близько 37 км запасу в день від сонця.

Якщо Audi та Alta Devices зможуть виготовляти автомобілі з сонячним дахом, це може стати життєздатним варіантом для більш ніж просто Audi. Кожен великий виробник електромобілів буде шукати власний варіант для, тому що це стане величезним пунктом для продажу.

Дивіться також: Нова платформа Nisan Leaf породить більше електромобілів

Це не перша концепція сонячних батарей у автомобілях, про які ми чули. Сонячна енергія на виробництві електромобілів вперше стала концепцією в 2014 році, коли Ford побудував концепт-кар C-Max Solar Energy з сонячними елементами від SunPower, інтегрованими в дах. Теоретично автомобіль міг би генерувати 3300 км енергії в рік з сонячними батареями на даху автомобіля, а якщо додати сонячні батареї на багажник і капот, то можливо можна було б досягти 8000 км. Однак з того часу ми дуже мало чули про Ford або SunPower, що показали цей концепт-кар ринку.

Tesla Model 3 на сонячній енергії?

Насправді не є питанням те, чи сонячна енергія проникне на електричні транспортні засоби, є питання про те, як і коли. SunPower намагався використати свої сонячні батареї на машині, оскільки вони є гнучкими, але кремнієва пластина може не мати сенсу в довгостроковій перспективі, оскільки існує межа того, наскільки гнучкою є кремнієва сонячна батарея, і вона повинна бути встановлена, як плитка.

Цілком ймовірно, що якесь покриття або тонка плівка, які будуть встановлені безпосередньо на деталях корпусу матимуть більше сенсу ніж кремнієві пластини. Їх можна адаптувати до деталей кузова таких як капот або дах, але де до деталей корпусу, які потребують підвищеної гнучкості.

Дивіться також: Електромобілі зможуть проїжджати до 1000 км на одному заряді

Незалежно від того, яка технологія використовується, якщо авто і сонячна промисловість зможе повністю інтегрувати сонячну енергію на транспортні засоби, це буде вільним джерелом енергії, яке може генерувати тисячі кілометрів електроенергії щороку. З компаніями, такими як Ford, SunPower, Audi, Hanergy і Tesla, що працюють над проблемою, сподіваюсь, що ця технологія може бути дуже близько.

Підписатись

Хочете завжди першим дізнаватись останні автомобільні новини – Підпишіться!